Ücretsiz Hizmet Veren Dijital Bankacılık Adresleri

ÜCRETSİZ HİZMET VEREN BANKALAR

Hesap işletim ücreti zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz bankacılık hizmetleri

Bankacılık hizmetlerini hayatımızın her alanında kullanıyoruz. Örneğin maaşlarımızı bankalardan alırız, kiralarımızı banklara yatırırız, para gönderip almak zaten bankasız olmaz, e-ticaret yoluyla yaptığımız alış-verişlerde de yine ödemeleri bankalar yoluyla yaparız. Ama bankalar bu işlemlerin hepsi için bizden ayrı ayrı ücret keserler yapılan işlemlerde bu kadar çok olunca masrafta çok olmakta ve ekonomi yapmak isteyenler için bu masraflar önemli bir yük olmakta.

İşte bu yükü hafifletmek için yasal düzenlemeler yapılmakta ama bankalarda önemli bir gelir kalemini kaybetmemek için bu yasalara direnmekteler.

Ücretsiz bankacılık hizmeti vermeyi kabul eden bazı bankalar ise bu hizmetleri kendi bünyeleri içinde ayrı bir yapı oluşturarak çözmeye çalışmışlar.

Şimdi Bu ücretsiz bankacılık hizmeti veren yapıları inceleyelim.

enpara-hesabi-nasil-acilir1

1) ENPARA – FİNANSBANK

Ücretsiz bankacılık hizmeti vermeye başlayan ilk girişimlerden birisi ve şu anda en fazla üyeye sahip durumdalar. Online bankacılık hizmeti olarak biliniyorlar ama Finansbank şubelerindende hizmet alabiliyorsunuz

Hesap açmak için internetten form dolduruyorsunuz ve müşteri temsilciniz ayağınıza kadar gelip size sözleşme imzalatıyor, öyle kurye falan bekleme derdiniz yok. 🙂

verdikleri ücretsiz bankacılık hizmetleri ise şunlar.

a) Hesap Açma ve İşletim Ücreti Yok
b) Havale Yapmak Ücretsiz
c) Kart Ücreti Yok
d) Kredi tahsis ücreti yok
e) Ayda bir kere istediğiniz bankamatikten para çekmek ücretsiz

ENPARA üyelerine özel indirim ve kampanyalarda mevcut enpara uygulaması kullananlar bu uygulama üzerinden bu kampanyaları takip edebilirler.

yapikredi-nuvo2)NUVO – YAPI KREDİ

ENPARA’dan sonra en çok bilinen ücretsiz bankacılık hizmeti aynı ENPARA gibi NUVO’da online hizmet anlayışı ile hareket ediyor. ücretsiz hizmetler konusundada aynı sayılırlar sadece NUVO’da başka banka bankamatiklerinden ücretsiz para çekme hizmet YOK.

 

 

1280x720-vey3) CEPTETEB – TEB – TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI

Kayıt esnasında ABD ile bağınız varmı sorusu ile başlıyorsunuz ama bunun neden olduğu hakkında bir açıklama yok. Hizmet konusunda da Dijital Bankacılık kavramını kullanıyorlar yani herşey internette diğer hizmetlerden farkı ise günlük mevduat faizi uygulaması, başka bir farkları yok.

Bu Bankadan hizmet alırken DİKKAT etmeniz gereken önemli bir husus CEPTETEB’li iken normal bankacılık işlemleri yaptığınızda ekstra ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz. DİKKAT

senin-bankan-kuveytt-9226d221adb04ac085524) SENİN BANKAN – KUVEYT TÜRK

Ücretiz bankacılık hizmeti verenler furyasına en son katılan kuveyt türk masrafsız kredi kartı hizmeti ve ptt şubelerinden de ulaşılabilmesi ile diğerlerinden bir adım öne çıkıyor, ayrıca yapısı gereği katılım bankası olan bu kuruluşta katılım hesabıda açabiliyorsunuz

 

 

Şubesiz Bankacılık hizmeti veren bu bankalara ileride yeni rakiplerin eklenmesi bekleniyor.

Siz bu hizmetlerden birini kullandıysanız NASIL bir deneyim yaşıyorsunuz ?