Borsada Hisse Senedi Nasıl Alınır Satılır

Ekonomik olarak zor zamanlar geçirdiğimiz şu günlerde kenarda duran birikimleriniz ile borsada ufak çaplı alım satım işlemleri yaparak ek gelir elde etmek istiyorsanız bu işlemi en kolay hangi yollarla yapabileceğinizi kısaca sizlere açıklayalım.

Hisse senedi alım satım yapmanın 2 kolay vardır. Bunlardan birincisi bir bankada yatırım hesabı açarak İnternet şubesi üzerinden işlem yapmaktır. Diğer ise aracı kurum dediğimiz borsada işlem yapmaya yetkili bir portföy yönetim yatırım şirketi ile anlaşarak burada hesap açmak ve bu firmanın size sağlayacağı İnternet hizmeti ile hisse alım satım işlemi yapmaktır. Şimdi konuyu biraz daha detaylı anlatalım isterseniz.

Bu konu ile fikir alış verişi için forum bölümümüzü kullanabilirsiniz.

Bankada Yatırım Hesabı Açarak Hisse İşlemi Yapmak

Borsada işlem yapmanın en kolay ve pratik yolu bir bankada yatırım hesabı açmaktır. Yatırım hesapları normal hesaplardan biraz daha farklı olup açılış yapılırken de sizden daha fazla sözleşme imzalamanız istenmektedir. Bunun sebebi hisse işlemlerindeki yasal sorumlulukların farklılığı ve vergi mükellefiyeti ile ilgili durumlardır.

Bankada yatırım hesabı açtıktan sonra İnternet şubesi üzerinden giriş yaparak borsa > hisse işlemleri menüsünden istediğiniz hisseyi seçip istediğiniz sayıda alım yapabilirsiniz.

Aracı Kurum Üzerinden Hisse İşlemi Yapmak

Bankalar ile neredeyse aynı şartlarda hizmet veren bu firmalar kendi özel yazılımları ve yatırım danışmanları ile sizlere daha ayrıntılı bir hizmet sağlamaktadır. Bankalardan farklı olarak bu firmalar belli oranlarda kazançlarınızdan komisyon almaktadırlar ama bunun karşılığında sizlere yatırım danışmanlığı yada portföy yönetimi hizmeti vererek yatırımlarınızı daha dikkatli yönetmenizi sağlamaktadırlar.

aracı kurum hisse işlemi