Borsa'yı internet üzerinden takip etmek ve uzman yazarların yorumlarını okumak isteyenler için bu alanda yayın yapan en iyi internet sitelerini sizler için inceleyerek listeledik.

Borsa’da yatırım yaparken almayı düşündüğünüz hisse senetleri ile ilgili araştırma yapmak ve analizleri incelemek için internet üzerinden araştırma yapmak özellikle anlık gelişen olaylarda oldukça büyük farklar yaratabiliyor. Günümüzde borsa işlemlerinin de internet üzerinden yapılabildiği göz önünde bulundurulduğunda borsada işlem gören bir hisse senedi ile ilgili anlık olarak gelişen bir olay alım – satım fiyatları üzerinde oldukça ciddi değişimlere sebep olabilir. Bu amaçla firmaların hisseleri ile ilgili güncel haberleri takip etmek ve uzman görüşlerini okumak için İnternet üzerinden yayın yapan borsa sitelerini sizler için inceleyerek en iyi 5 siteyi burada sizlerle paylaştık. 

Bloomberg HT

Uluslararası bir yayın grubunun ülkemizdeki temsilcisi olan bu site alanında faaliyet gösteren en büyük adres olarak öne çıkıyor. Kadrosunda onlarca uzman yazar bulunan Bloomberg HT ayrıca gündemde öne çıkan konular ile ilgili alanında uzman akademisyen ve sektör duayenlerinin de görüşlerine yer vererek en dogur bilgiye ulaşmanız konusunda dikkate değer bir çaba harcamaktalar.

Bloomberg HT sitesinde borsa haberleri dışında ekonomi haberleri ve anlık döviz ve altın fiyatlarını da bulabilirsiniz. Özellikle bütün yatırımını borsada değerlendirmeyerek sepet yapanlar için bu site bütün verileri takip edebilecekleri bir kaynak olarak öne çıkabilir..

Hisse.NET

Borsa’da reel olarak işlem yapan gönüllüler tarafından teknik analiz ve grafiklerin paylaşıldığı bu forum sitesinde hiç bir kaynakta bulamayacağınız son derece kaliteli paylaşımlar bulabilirsiniz. Her hisse için ayrı başlıkların bulunduğu her yatırım aracı için ayrı kategorilerin açıldığı bu sitede yılların birikimi bulunmaktadır. Bu sayede yatırım yapmayı düşündüğünüz hisse ile ilgili geçmişe yönelik analiz ve yorumları da görerek geleceğe ilişkin daha realist tahminlerde bulunabilirsiniz.

Ayrıca bu siteye üye olarak sizlerde paylaşım yapabilirsiniz. Özellikle merak ettiğiniz konu ve kavramlar ile ilgili sitedeki tecrübeli üyelerden fikir ve yorum almak ileride yapacağınız yatırımlar ile ilgili iyi bir temel oluşturabilir.

Apara


Turkuaz medya bünyesinde tamamen ekonomi gündemi üzerine faaliyet gösteren bu site yeni açılmış site olmasına rağmen uzman kadrosu ve nitelikli yayınları ile oldukça iyi bir çizgide ilerlemektedir. Haber kanalı olan A Haber ile aynı gruba ait olsa da yayın kaliteleri oldukça farklı olan bu siteyi mutlaka takip edin. Ekonomik verilerin ağırlıkta olduğu sitede bazı hesaplama araçlarının yanında bir çok veride anlık olarak kullanıcılara sunulmaktadır.

Gün içinde öne çıkan haber ve gelişmeleri hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştıran bu adreste neredeyse her sektör için ayrı bir kategori bulunmaktadır ki bu da haberleri sektör bazında takip etmek isteyenler için oldukça iyi bir kullanım sunmaktadır.

Bigpara

Demirören medya grubu bünyesinde faaliyet gösteren bu site listemizdeki en ayrıntılı adres olarak öne çıkmaktadır. Daha çok veri ve hesaplama araçları ağırlıklı bir yapıya sahip olan bu site özellikle hisseler ile ilgili teknik analiz araçları ile belli bir altyapıya sahip borsa oyuncuları için vazgeçilmez bir adrestir. Siteye üye olarak kendi portföyünüzü oluşturarak takip etmenize de olanak sağlayan siteyi mutlaka ziyaret ederek inceleyiniz.

Hisse verileri ve analizleri dışında finansal anlamda yatırım yapılabilecek her türlü varlık için bir veri ekranı bulunan bu adreste alanında uzman yazarların yazılarını da takip edebilirsiniz.

Dünya

Ekonomi alanında global ölçekte haberleri yıllardır ülke gündemine taşıyan en eski gazetelerden birisi olan dunya’nın internet adresi olan bu site sade yapısı ve kolay kullanımı ile borsa ve ekonomi haberlerini sık sık takip etmese de arada bir bakıp iyi bir araştırma yapmak isteyenler için oldukça ideal bir adrestir. Ülke gündemi dışında global haberlere de yer veren bu adres özellikle çok uluslu şirketlere yatırım yapanlar için mutlaka takip edilmesi gereken bir adrestir. 

Bünyesinde oldukça kaliteli yazarlar olan bu sitenin ayrıca daha özel ve ayrıntılı içerikleri için ücretli abonelik sistemi de bulunmaktadır.

Borsa ve hisse senetleri ile ilgili haber, analiz ve yorumlar için yukarıdaki siteleri güvenle takip edebilirsiniz. Ayrıca bizlerde bu konuda yeterince titiz bir şekilde sizlere bilgi ulaştırmaya devam ediyoruz. Hisse senetleri ve diğer yatırım araçları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ve yardım için forum bölümümüze üye olarak konu açabilir diğer üyelerden görüş ve öneri alabilirsiniz.

 

Kerem DEMİR