Digitürk’ün BEIN Medyaya Satışı Tamamlandı

Digiturk’ün BEIN MEDYA’ya satışı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından resmen duyuruldu. El konulduktan sonra 3 yıldır TMSF bünyesinde olan Digitürk’ün satışıyla ilgili açıklama, Fon’un resmi sitesi üzerinden duyuruldu. Açıklamada söz konusu satış için: “Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş.’nin (“Digiturk”) tek hissedarı DP Acquisitions B.V.’nin hisselerinin tamamının Katarlı Bein Media Group LLC tarafından satın alınması için 2015 yılının Haziran ayında, Çukurova Holding A.Ş., DP Coinvest B.V., P5 DP INV S.a.r.L, Providence Equity Offshore Partners VLP, Fintur Technologies B.V., Karamko İmalat Ziraat Endüstri ve Ticaret A.Ş. ve bein Media Group LLC arasında bir Hisse Alım Sözleşmesi imzalanmıştı. Hisse Alım Sözleşmesi’nde yer alan çeşitli koşulların yerine getirilmesi sonucunda satış işleminin tamamlanması için kurumumuz muvafakatı talep edilmiştir.
Hisse Alım Sözleşmesi’nde yer alan şartlar dahilinde söz konusu satış işleminin tamamlanmasına kurumumuz tarafından muvafakat edilmiştir”.

Bu satış ile uzun süredir TMSF bünyesinde faaliyetlerini sürdüren digitürk yeni yönetim yapısı ile yoluna devam edecek, uygun abonelik fiyatları ile kullanıcılarına kaliteli yayın hizmeti sunan digitürk bu satışın ardından fiyatlarına nasıl bir düzenleme yapacak, digitürk kullanıcılarının akıllarındaki asıl soru şimdi bu ?

BEİN MEDYA KİMDİR ?

Katar sermayesi ile fransada 2012 yılında kurulan bein medya çatısı altında dünya genelinde yayın yapan 36 farklı medya kuruluşu vardır. Grup Digitürk’ün satışından kısa bir süre önce 1 MART 2016 tarihinde Amerikalı film yapım şirketi MİRAMAX‘ı satın almıştır.

www.turkparasi.com