Adsense Mobil Uygulamalarını Kaldırıyor

Google adsense bugün yaptığı bir açıklama ile artık mobil uygulamalarını kaldırarak sadece mobil uyumlu web sitesi üzerinden kullanıcılarına hizmet vereceğini duyurdu.

Adsense Mobil uygulama kullanarak kazanç istatistik bilgilerini takip edenler bu android ve IOS uygulamaları kısa süre içerisinde kaldırılacaktır. Kazanç ve istatistik verilerini kesintisiz takip etmek isteyenler mobil site üzerinden giriş yaparak izlemeye devam edebilirler.

İnternet sitesi, Youtube, mobil uygulamalar gibi bir çok platform yöneticisinin para kazanmak için en çok kullandığı hizmet olan Google adsense kullanıcılarına istatistiksel kazanç bilgilerini takip etmelerini sağlayan mobil uygulamalarını kaldıracağını bunun yerine mobil uyumlu adsense web sitesi üzerinden kullanıcılarına hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı.

Google’dan yapılan açıklama da ” bu değişiklik kazanç yada kullanım konusunda bir soruna yol açmayacak olup sadece kullanıcı verilerini daha güvenli tutma ve kullanıcılar için daha güvenilir bir veri akışı sağlamak ” için yapıldığı belirtiliyor. kazanç bilgileri mobil uygulamalar üzerinden gecikmeli görülebiliyor bazen de hatalı olabiliyordu.