Doğru Kargo Adresi Nasıl Yazılır

İnternetten Alışveriş yaparken kargonuza hızlı bir şekilde ulaşmak için dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biriside adresinizi doğru yazmaktır.

İhtiyacınız olan her ürünü uygun fiyata ve yakın çevrenizde bulmanız mümkün olmayabilir bu sebeple insanlar ihtiyacı olan ürünleri sıklıkla internet üzerinden almayı tercih ediyor. Ama hepinizin malumudur ki kargo süreci bazen çok sıkıcı bir süreç olabiliyor. Hepimizin başına gelmiştir kargomuzun elimize geç ulaşması bu sorun çoğu zaman kargo operasyonlarındaki aksamalardan kaynaklanmakta ama bazen bizden kaynaklanan hatalar sebebi ile de bu süreç fazlaca uzayabiliyor.

Bizden Kaynaklanan Bu Sorunların Başında Şunlar Geliyor.

 • Adres bilgilerinin yanlış veya eksik yazılması
 • Kargo teslim zamanında adreste olmamak
 • Zilde isim yazmaması yada arızalı olması
 • Telefonda yabancı numara görünce açmama

Kargo adresini tam olarak doğru yazmak ve evde olmayacağınız durumlarda kargonuzun teslim edilebileceği bir komşu, görevli, dükkan  bilgisini NOT olarak eklemek, kargonuza daha hızlı ulaşmanızı sağlar.

Doğru Kargo Adresi Böyle Yazılır

 1. Alıcı: adı ve soyadı
 2. Varsa: kurum ve şirket // Departman Bilgisi
 3. Mahalle veya köy ismi
 4. Cadde ve sokak ismi
 5. Bina ve daire numarası Kat bilgisi
 6. İlçe ve il
 7. Telefon
 8. Not: kargonun daha kolay teslim edilmesi için gerekli notlar
 1. Alıcı Kişi Bilgisi: Mark Zuckerberg
 2. Varsa Şirket Bilgisi: feysbuk teknoloji – Muhasebe Departmanı ( Tabela ismi olursa daha iyi olur. ( Facebook gibi ))
 3. Adres Satırı: Altunizade Mah. Mahir İz cd. Siber sk. No:98/7 Kat:3  Kapadokya Apt.  İstanbul / Üsküdar
 4. Tel: 0216 216 16 16
 5. Not: Evde yoksam karşı komşuya bırakabilirsiniz.

Adresinizi doğru yazdınız ama kargonuzun ne zaman geleceğini bilmiyorsunuz, ve bütün gün kurye ne zaman gelecek diye evde beklemek istemiyorsanız kargo takip numaranız varsa ve birazda şansınız varsa dağıtımı yapan kargo şirketini arayarak kuryenin o bölgeye hangi saat aralıklarında geldiğini öğrenebilirsiniz. Böylelikle o saat aralıklarında adreste olarak kargonuzu sorunsuz bir şekilde teslim alabilirsiniz veya sabah erkenden kargo şubesini arayarak kargonuzu şubede teslim almak istediğinizi belirterek gün içinde istediğiniz zaman şubeye giderek kargonuzu teslim alabilirsiniz.

Kargo Şirketleri Telefon Numaraları

 • UPS Kargo – 444 00 66
 • MNG Kargo – 444 06 06
 • PTT Kargo – 444 1 788
 • Aras Kargo – 444 25 52
 • DHL Kargo – 444 00 40
 • Yurtiçi Kargo – 444 99 99
 • Sürat Kargo – 0850 202 0 202

Kargo İade Süreci

Kargonuza ulaştınız hayırlı olsun. Kargonuzu açarken bir sorun çıkması ve iade olasılığını göz önünde bulundurarak AMBALAJına zarar vermemeye özen gösterin.

Kargonuzu iade etmek için ilk yapmanız gereken aldığınız firma ile iletişime geçmek ve iade süreci ile ilgili bilgi almak bu görüşmede size ürünü hangi kargo firması ile göndermeniz gerektiği ve kargo anlaşma kodu gibi bilgiler verilecektir. Her firmanın belli kargo şirketleri ile indirimli gönderi anlaşması vardır başka kargo ile gönderirseniz firmanın fazla kargo ücreti ödemesine sebep olabilirsiniz veya daha kötüsü firma kargoyu kabul etmeye bilir ki – buna yasal olarak hakları vardır – bu durumda kargo size geri döner ve kargo ücretini siz ödersiniz.

İade süreci ile ilgili bir diğer konuda Kargo anlaşma kodu, bu kod firmanın anlaşmalı olduğu kargo şirketi tarafından taşınan gönderilerin indirimli bir şekilde iade edilmesi ve adres bilgilerinin hızlı bir şekilde sistemde bulunabilmesi için kullanılan CARİ ANLAŞMA Kodudur.

Kargoyu Göndermek için yeniden ambalaj yapmak sizin sorumluluğunuzdadır ORJİNAL ambalajın zarar görmesi ürünün yeniden satılabilirliğini imkansız hale getirdiğinden iade sürecini zora sokabilir veya uygunsuz şekilde ambalaj yapılan gönderi kargoda hasar görerek kullanılmaz hale gelebilir bu gibi  durumlarda SATICInın ürünü iade almamak gibi bir hakkı vardır.

Doğru Kargo Adresi Nasıl Yazılır…