E-Ticaret Sitesi SEO Çalışması Tanıtım Yazısı Rehberi

E-Ticaret sitelerinin arama motoru sonuçlarında üst sıralarda çıkarak müşterilere doğal bir şekilde ulaşması için önemli konuların başında gelen SEO çalışması amacıyla kaliteli ve güvenilir sitelere tanıtım yazısı vermek isteyenler için nasıl bir yol izlemeleri ve hangi konulara dikkat etmeleri gerektiği ile ilgili bu yazımız aklınızdaki bütün soruları cevaplayacaktır.

Dilerseniz bizim sitemizden de 100 TL karşılığında tanıtım yazısı alabilirsiniz. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi için destek@turkparasi.com adresine mail gönderebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi için Tanıtım Yazısı Nereden Alınır

Tanıtım yazısı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu yazınızı yayınlayacak sitenin sizin faaliyet alanınız ile aynı içerikte yada genel bir kategoride olmasıdır. Mesela siz kırtasiye ürünleri satıyorsanız tanıtım yazısı alacağınız yerde okul, eğitim, matbaa gibi kategorilerde olursa size maksimum fayda sağlar.

Tanıtım yazısı alacağınız siteler ayrıca güncel yani sürekli içerik girilen siteler olmalıdır. Eğer uzun süre içerik girilmemiş siteler ile SEO çalışması yapmaya çalışırsanız size bir faydası olmaz. Çalışmak istediğiniz sitenin güncel olup olmadığını anlamak için yayınlanan son yazıların tarihlerine bakabilirsiniz.

e-ticaret tanıtım yazısı

Tanıtım Yazısı Yazan Siteleri Nereden Bulabilirim

Bunu yapmanın en kolay yolu sizinle aynı alanda faaliyet gösteren yada genel içerikli web siteleri ile direkt iletişime geçerek fiyat teklifi istemektir. Böylelikle hem aracıları ortadan kaldırmış olursunuz hem de site sahibi ile direkt iletişime geçtiğiniz için kimle çalıştığınızı bilir ve sitenin kalitesi ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

E-Ticaret Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılmalı

Anlatım Yönünden Tanıtım Yazısı Yazma Şekli

Tanıtım yazısı yazarken abartılı anlatımlardan uzak durulmalı kısa ve net ifadelerle sitenizin içeriği, ürünleriniz yada kampanyalarınız ile ilgili müşterilerin ilgisini çekebilecek bir yazı oluşturmanız hem SEO açısından hem de okuyucu açısından oldukça iyi olacaktır.

Teknik Yönden Tanıtım Yazısı Yazma Şekli

Tanıtım yazısı siteniz anlatırken bazı teknik detaylara da uyumlu olmalı mesela faaliyet konularınız ile ilgili anahtar kelimeler makale içerisinde bulunmalıdır. Örneğin kırtasiye örneğinden gidecek olursak kullanacağınız anahtar kelimeler:: kırtasiye, okul malzemeleri, okul çantası, resim malzemeleri, eğitici oyuncak, sarf malzemeleri gibi olmalıdır.

Bu konuda tecrübeniz yoksa yada uğraşmak istemiyorsanız site sahiplerinden rica ederek onların sizin adınıza yazıyı hazırlamasını sağlayabilirsiniz. Çoğu site sahibi bu konuda sizlere yardımcı olmaktan çekinmez.

Buna karar verirken 3 temel konuyu dikkate almanızda fayda var .

  1. Bu sadece bir tanıtım yazısı mı olacak,
  2. Ürün tanıtımı mı olacak
  3. Reklam veya kampanya ile ilgili mi olacak…

Mesela e-ticarete yeni başlıyorsunuz ama açılışa özel kampanya yapacaksınız ve bunu insanlara duyurmak istiyorsunuz bunu yapmanın en kolay yollarından birisi ziyaretçisi çok olan sitelere tanıtım yazısı vermektir.

E-Ticaret Tanıtım Yazısı Ücretleri Ne Kadar

Bu konu site kalitesine ve ziyaretçi potansiyeline göre değişmekle beraber genellikle 20 TL’den başlayarak 10 Bin TL seviyesine kadar çıkabilmektedir. Ama siz yeni başlayan bir site olarak genellikle 50 ile 250 TL arasındaki siteleri tercih etmelisiniz. Çünkü hem siteniz çok yeni olduğu için fazla yüklenmeye gerek yok hemde bütçenizi yormamış olursunuz.