En İyi Ekonomi Siteleri İncelemesi

Ekonomi gündemini İnternet üzerinden takip etmek isteyenler için yayında olan en iyi ekonomi sitelerini inceleyerek sizler için listeledik.

 

Ekonomi ile ilgili gelişmeleri takip ederek yatırımlarına yön verenler için her bilginin değerli olduğu bir ekonomik düzende, internet üzerinden doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmak yatırımcılar için son derece önemlidir. İşte bizde bu durumu göz önünde bulundurarak sizler için İnternette düzenli olarak ekonomi konusunda yayın yapan güvenilir internet sitelerini inceledik ve aşağıda sizler için listeledik.

 

Bigpara Ekonomi Sitesi

Hürriyet grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren site ana sayfasında ter alan ekonomik veriler ve grafikler konusunda son derece zengin bir açılış ekranına sahip, dolar, altın, borsa gibi yatırım araçlarının ekonomik analizlerinin de yer aldığı İnternet sitesi özellikle profesyonel yatırımcılar için bir çok faydalı bilgi sağlamaktadır. Ayrıca başta da belirttiğimiz gibi Bigpara Hürriyet bünyesinde bulunduğu için sitenin habercilik altyapısı da son derece sağlam ve ekonomi gündemini etkileyen neredeyse her haber bu sitede kendisine yer bulabilmektedir. Uzman yazar kadrosu da son derece geniş olan Bigpara’da piyasayı etkileyen olayların incelemesini bulabilirsiniz.

http://bigpara.hurriyet.com.tr/

 

BloombergHT Ekonomi Sitesi ve Televizyon Kanalı

Bünyesinde Televizyon ve Gazete desteği bulunan bir diğer ekonomi sitesi olan BloombergHT, Tıpkı Bigpara gibi ana sayfasında bir çok değerli veri ve grafik barındırmakta ayrıca uzman yazarların yazılarına da buradan ulaşmak mümkün. Daha çok habercilik ağırlıklı yayınlar yapan bu İnternet sitesi ile özellikle gündemde öne çıkan başlıkları hızlı bir şeklide okuyucularına ulaştırabilmesi ile diğer sitelerden ayrılmaktadır. Ayrıca aynı isimli bir televizyon kanalına da sahip olan BloombergHT’yi site üzerinde yer alan yayın akışı ve canlı yayın linki canlı olarak da takip edebilirsiniz. Ayrıca bu sitenin iş dünyasına özel birde Businessht isimli internet sitesi bulunmaktadır.

http://www.bloomberght.com/

 

İnvesting Ekonomi Sitesi

Global ölçekte yayın yapan bu internet sitesi ekonomi alanında dünyanın en büyük haber sitelerinden birisidir ve en önemli özelliği ise bütün dünyadan derlediği haber ve verileri Türkçe olarak yayımlamasıdır. Bu sayede küresel faaliyetlerin etkisini önceden haber alarak daha sağlıklı kararlar verebilir ve yatırımlarınızı daha iyi yönetebilirsiniz. İnvesting sitesinin içeriğinde altın, dolar, petrol, borsa gibi yaygın bilinen yatırım araçlarının dışında ayrıca dünya piyasalarında işlem gören bir çok değişik unsurla ilgili fiyat ve analizlerde yer almaktadır. Bunların arasında değerli metaller, tarım ürünleri ve hatta bitcoin dijital paralarda yer almaktadır.

https://tr.investing.com/

 

Fortune Turkey Ekonomi Sitesi

1930 yılında Amerika’da faaliyetlerine başlayan ve daha çok iş dünyası’na ilişkin yatırım haberlerinin yer aldığı bir ekonomi dergisinin ülkemizde temsilcisi olan Fortune Turkey dergisinin internet sitesi olan bu adres ile sektörel gelişmeleri takip edebilir böylelikle borsa hareketlerini daha anlamlı bir şekilde yorumlayabilirsiniz. Bu site ayrıca her sene düzenli olarak ülke çapında faaliyet gösteren en büyük 500 şirketi listelemektedir.

http://www.fortuneturkey.com/

 

Hisse.Net/Forum

Listemizin son sırasına ise daha çok borsa ve hisse gelişmeleri hakkında bireysel paylaşımlar ve analizlerin yer aldığı forum sitesi olan Hisse.Net’i koymayı uygun gördük.  Sitenin ana sayfasında düzenli olarak güncel ekonomik gelişmeler paylaşılmakta ve Hisse fiyatları ile ilgili canlı veriler yer almakta Ama sitenin asıl önemli kısmı ise Forum kısmıdır. Burada Borsa ve Borsada yer alan hisseler ile ilgili her türlü bilgi ve paylaşımı bulmanız mümkündür. Sitede yer alan paylaşımlar tamamen bu siteye üye olan amatör ve profesyonel yatırımcılar tarafından oluşturulmuş içeriklerdir. Sizde bu siteye üye olarak yatırım yapmayı düşündüğünüz hisse ile ilgili görüşleri okuyabilir ve merak ettiklerinizi soru olarak sorabilirsiniz. Burada yer alan bilgilerin çoğunun kullanıcılar tarafından oluşturulduğunu tekrar hatırlatalım. Yatırım yaparken buradan elde ettiğiniz bilgileri mutlaka farklı kaynaklardan araştırarak doğrulayınız.

http://www.hisse.net/topluluk/forum.php

 

TurkParasi.Com olarak ekonomi konusunda doğru kaynak ve bilgiyi sunmak için sürekli çalışmaya devam ediyoruz. Sizinde merak ettiğiniz konular olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.