FB TV – HD Yayına Geçmek İçin Gün Sayıyor

Fenerbahçe spor kulubü Televizyonu izleyicilerinin merakla beklediği HD yayın formatı için geri sayım sürüyor. 3 bin metre kare alan içinde tamamen yenilenecek stüdyolar ve teknik altyapıyla Fenerbahçe Televizyonu yayınlarını çok yakında “High Definition” kalitesiyle izleyebileceksiniz.

yakın zamanda Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi içindeki yeni yerine taşınacak olan FB TV yaklaşık 3 bin metre kare alanda yeni dekorlar, yeni stüdyolar, yeni çalışma alanları ve tamamen yenilecek teknik altyapısıyla HD olarak devam edecek.

Yeni teknoloji ve HD yayına geçilmesiyle birlikte çok daha iyi görüntü kalitesine ulaşacak olan Fenerbahçe Televizyonu 1080 piksel çözünürlükle izlenebilecek.

Fenerbahçe Televizyonu için yeni alanda sarı ve lacivert adında iki adet stüdyo yapılıyor. “Sarı stüdyo”, 165 metrekare üzerine kuruldu. Bu stüdyoda 4 farklı dekor yer alıyor. “Lacivert stüdyo.” ise 265 metrekare üzerine kuruldu ve 6 farklı dekor bünyesinde barındırıyor.

Stüdyolarda 32 metrekarelik led monitörler yer alacak. 2.5 milimetre kalınlığında olacak bu monitörler Türkiye’de kullanılan en ince monitör modeli. Ayrıca stüdyolarda yer alan ışık ve ekran sistemlerinin hepsi en üst düzey teknolojiye sahip.

Fenerbahçe TV ile birlikte Fenerbahçe Spor Kulübü’nün diğer medya organları; Radyo Fenerbahçe, Fenerbahçe Dergisi, sosyal medya ve iletişim departmanları da aynı alandaki yeni ofislerine taşınacak.

Bu kapsamda Türkiye’nin ilk karasal yayınını yapan kulüp radyosu Radyo Fenerbahçe’de yepyeni imkanlara kavuşacak. Geçtiğimiz günlerde “Türkiye’nin En İyi Spor Radyosu” ödülünü alan Radyo Fenerbahçe de yeni stüdyolarına kavuşacak.

fbtv-hd-yayin fbtv-hd-yayin-2
fbtv-hd-yayin-3