KPSS Şartı Olmadan İşçi Alan Yerler

İyi bir iş bulmak ve düzenli çalışmak isteyen herkesin ilk tercihi sosyal şartları ve sürekliliği ile devlet kurumları oluyor ama bu kurumlara yapılan alımların büyük çoğunluğu KPSS şartı ile yapılıyor. KPSS sınavına giren milyonlarca aday arasından yüksek puan alarak öne çıkmak ise son derece zor ve bu şekilde kazansanız bile mülakat ile yüzleşmek zorunda kalıyorsunuz.

KPSS şartı olmadan devlet kurumlarına giriş ise sadece işçi kesimi için mümkün çünkü angarya iş olduğu için eğitimli personel istihdamı söz konusu olamıyor dolayısıyla KPSS başarı şartı bu işler için belirleyici unsur değil.

KPSS Şartı Olmadan Alım Yapılan İşlerin Genel Özellikleri

  • Yerel alım yapılması
  • Mevsimlik olması
  • Tamamen mülakat esaslı olması
  • Yetenek esaslı olması
  • Yaş sınırı olması

KPSS şartı aramayan işleri nereden takip edeceğinize gelirsek bu konuda güvenilir kaynak sayısı sınırlı ama en çok kullanılan ve bileninin adresi yazımızın sonunda mevcuttur. Ayrıca ekonomi haberleri yayınlayan sitemiz www.turkparasi.com başta olmak üzere güvenilir ekonomi sitelerini de sürekli takip ederek kamu ve özel sektör işçi, memur ve personel alımı ile ilgili güncel haberleri değerlendirebilirsiniz.

KPSS şartı olmadan alım yapan kamu kurumları ilanları : http://kamuilan.dpb.gov.tr/

Not: Bu sitede bütün kamu ilanları yer almaktadır. Ama ilan başlıklarında ve detaylarda kpss şartı ile ilgili duyuru yapılmaktadır.