Para Ödüllü Mobil Bilgi Yarışmaları

Kim Milyoner olmak ister yarışması televizyonlarda ilk yayınlandığı günden itibaren uzun yıllardır milyonlarca izleyici tarafından büyük bir ilgi ile takip ediliyor ve her hafta onlarca şanslı yarışmacı binlerce TL ödül kazanıyor. Televizyon ekranlarında izlemeye alışkın olduğumuz bilgi yarışmaları son yıllarda teknoloji ve MOBİL cihazların gelişimi ile artık akıllı telefonlarımızda da boy göstermeye başladılar. İnsanlara milyonlar dağıtamasalarda mobil cihazlar için geliştirilmiş para ödüllü bilgi yarışması uygulamaları da günlük düzenledikleri yarışmalarda Binlerce TL para ödülünü katılımcılarına dağıtmaktalar.

* HADİ BİLGİ YARIŞMASI

* ELEQ BİLGİ YARIŞMASI – Ara Verdi.

* TÜRKİYE YARIŞTA BİLGİ YARIŞMASI – Yayından Kalktı.

* QUE BİLGİ YARIŞMASI

* OYNA KAZAN

Para Ödüllü Mobil Bilgi Yarışması Uygulamaları

Mobil Cihazlar üzerinden katılım sağlanan para ödüllü bilgi yarışmalarının en büyük özelliği yarışmalara katılım konusunda bir kısıtlama olmaması. Neredeyse haftanın her günü belirli saatlerde düzenlenen bu yarışmalara telefonuna yarışma uygulaması indiren herkes katılabiliyor ve yarışmalarda kazandıkları paralar belli bir limiti geçtiğinde banka hesaplarına yatırılıyor.

Şimdi birazda akıllı telefonlar için geliştirilen mobil bilgi yarışması uygulamalarını inceleyelim.

HADİ Bilgi Yarışması

2018 yılının başlarında yayın hayatına başlayan uygulama, türünün ilk örneklerinden olması ve arkasında TURKCELL grubunun gücünün olması sayesinde henüz 1 yılını doldurmadan günlük düzenlediği yarışmalarda 1 MİLYON’a yakın kullanıcı ile yarışmalar düzenlemektedir. Toplam 12 sorudan oluşan yarışmalarda yarışma için açıklanan ödül 12 sorunun tamamını doğru bilenler arasında eşit olarak dağıtılmaktadır. Her bilgi yarışmasında olduğu gibi bu yarışmada da JOKER uygulaması mevcut olup yarışma esnasında 1 yanlış cevabınızı JOKER kullanarak es geçebiliyorsunuz. Joker kazanmak için ise çeşitli yollar mevcuttur.

Bunlar;

  • BİP Uygulamasını indirerek HADİ kanalını takip etmek ve haftalık joker kodlarını almak.
  • Yarışmalara sponsor olan firmaların sosyal medya hesaplarını takip etmek yada uygulamalarını indirmek ve burada paylaşılan joker kodlarını almak
  • Ayrıca Hadi oynamak isteyen diğer arkadaşlarınız kayıt olurken sizin kullanıcı adınızı girerek size JOKER kazandırabilirler.

Günde 2 kez düzenlenen yarışmalar saat: 12:30 ve 20:30 saatlerindedir.

HADİ BİLGİ YARIŞMASI

İlk başlarda günlük 1000 TL para ödülü ile başlayan Hadi Bilgi Yarışması yazımızın yayınlandığı günlerde para ödülünü sponsor destekleri sayesinde 100.000 TL gibi rakamlara kadar yükseltmiş durumda, Yazımızın yazıldığı tarihlere kadar yapılan yarışmalarda kazanılan en büyük para ödülü ise 20.000 TL gibi ciddi bir rakama ulaşmıştır. Kazandığınız para ödülünü çekebilmek için ise minimum 20 TL ödül kazanmanız gerekmektedir.

ELEQ bilgi yarışması

Türk Telekom bünyesinde profesyonel bir ekip tarafından uzun bir hazırlık süreci sonunda geliştirilen uygulama neredeyse bütün özellikleri ile HADİ ile aynı özellik ve şartlara sahiptir. ELEQ uygulamasının HADİ’den farkları ise

  • Yarışmalar 10 soru ile sınırlandırılmış.
  • Para ödülü 3000 TL civarı
  • Joker kazanmak için sürekli yeni arkadaşlarınızı üye yapmanız gerekmektedir.

TÜRKİYE YARIŞTA Bilgi Yarışması

DATANET bilgi teknolojileri tarafından geliştirilen uygulama henüz çok yeni olmasına rağmen insanların mobil uygulamalar üzerinden oturdukları yerden para kazanma merakları sebebiyle hızla tanınmaya başladı. 500 TL ödül ile başlayan uygulama bu günlerde 5000 TL ile yoluna devam etmektedir. Hadi ve ELEQ yarışmalarında olduğu gibi bu uygulamada da JOKER ile 1 soruyu yanlış cevaplama hakkına sahipsiniz.

QUE BİLGİ YARIŞMASI

Listemizin son sırasında ise QUE uygulaması yer almakta, diğer uygulamalar kadar profesyonel ve kaliteli olmasada henüz yolun başında olması olan bu yeni uygulama ile de eğlenceli vakit geçirerek para kazanabilirsiniz.

Şimdilik piyasada güvenilir ve stabil uygulamalar bunlar olup ilerleyen günlerde yeni uygulamalar çıktığında yazımız güncellenecektir. Bol Kazançlar.

OYNA KAZAN MOBİL BİLGİ YARIŞMASI

Onedio platformunun geliştirdiği mobil bilgi yarışması olan Oyna Kazan piyasadaki diğer yarışmalardan farklı olarak belirli bir soruda bitmeyerek 1 bir kişi hariç bütün yarışmacılar elenene kadar devam etmektedir. Bütün soruları doğru bilen katılımcı büyük ikramiyenin sahibi olurken yarışmaya katılan diğer katılımcılar ise belirli bir soruya kadar gelebildiklerinde o gün için açıklanan ödülü kendi aralarında paylaşmaktalar.

Para ile oyun için joker alabildiğiniz bu yarışmada ayrıca çift cevap ve cevap eleme jokeri gibi 2 alternatif joker hakkınız ile birlikte toplam 3 joker hakkınız bulunmaktadır.

piyasaya yeni çıkmış olmasına rağmen onedio platformunun popülaritesi ve kurumsal kimliği ile kısa sürede ciddi bir yarışmacı kitlesi kazanmış durumda.