Uygun Fiyatlı Kış Lastiği Markaları

Aracınız için yeni lastik almayı düşünüyor ama bütçeniz kısıtlı olduğu için nasıl bir seçim yapacağınızı bilemiyorsanız sizler için piyasada pek bilinmeyen ama uygun fiyatlı lastik markalarını inceledik.

Listemiz hazırlanırken ülkemizde en çok satılan lastik ebatı 205 55 R16 baz alınmış, lastik markalarının seçiminde ise piyasada bilinirliği az olan ama kullanıcıları tarafından memnun kalınan markalar tercih edilmiştir. Bu listede yar alan lastik modelleri şehir için yoğun olmayan kullanım için uygun olup, sürekli şehir dışı yollarda yüksek performanslı kullanım ihtiyacı olanlar daha kaliteli markaların ürünlerini tercih edebilirler.

PETLAS KIŞLIK LASTİK FİYATLARI

Yerli lastik üreticilerimizden olan Petlas 1976 yılında petro kimya holding bünyesinde faaliyetlerine başlayarak iç pazar için lastik üretimine başlamıştır. Yıllar içinde gelişen ve ürün çeşitliliğini arttıran firma ayrıca uygun fiyatlı ürünleri ile de tüketicilerin beğenisini kazanmaktadır. Uygun fiyatlı olmasının yanında son derece kaliteli ürünlere sahip olan bu markanın 205 55 R16 kışlık lastik fiyatları 275 TL düzeylerinden başlamaktadır. Yerli üretim yapmanın avantajı ile fiyatlarını son derece uygun tutan Petlas firması ülke genelinde yer alan yaygın bayi ağı ile kolay ulaşılabilir olması sebebiyle de tüketiciler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

Petlas 205 55 R16 Kışlık Lastik Başlangıç Fiyatları : 275 TL

petlas

ROADSTONE KIŞLIK LASTİK FİYATLARI

Kore merkezli Nexen firması tarafından üretilen Roadstone lastikleri 1946 yılında faaliyetlerine başlamış olup, ilk çıktığı yıllarda iç pazara yönelik faaliyetlerde bulunan marka özellikle 2000’li yıllardan sonra dış pazarlara da açılarak yeni pazarlarda faaliyetlerini arttırmıştır. Kore teknolojisi ile üretim yapması sebebiyle belli bir kaliteye sahip olan bu firmanın ürünleri tüketici beğenisine sunulduğu her pazarda belirli bir sadık müşteri kitlesine ulaşmayı başarmıştır. ülkemizde de beğenilen bu markaya ait Roadstone 205 55 R16 kışlık lastik fiyatları 250 TL düzeylerinden başlamaktadır.

Roadstone 205 55 R16 Kışlık Lastik Başlangıç Fiyatları : 250 TL

roadstone

LAUFENN KIŞLIK LASTİK FİYATLARI

Yine kore merkezli bir lastik üreticisi olan Hankook firmasının yan kuruluşu olan bu firma Roadstone lastikleri ile hemen hemen aynı kaliteye sahiptir. Laufenn lastikleri gelişmekte olan ülkelerde düşük bütçeli tüketiciler için kurulmuş bir marka olup, küresel bir markanın verdiği deneyim ile hemen her segmentteki araç için ürün portföyü mevcuttur. Ülkemizde pek bilinmeyen bu markanın ürünleri ile ilgili fazla bir bilgi olmasa da şu ana kadar tüketicilerden gelen ciddi bir olumsuz geri bildirimde mevcut değildir. Aracınız için yeni bir lastik almak istiyorsanız uygun fiyatlı olması sebebiyle Laufenn ürünlerini de değerlendirebilirsiniz.

Laufenn 205 55 R16 Kışlık Lastik Başlangıç Fiyatları : 270 TL

laufenn

NANKANG KIŞLIK LASTİK FİYATLARI

Yine uzak doğu menşeli bir firma olan Nankang 1940 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Günümüzde dünyanın 100’den fazla ülkesinde kullanılan bu lastik markası ülkemizde de uzun yıllardır var fakat fazla reklam çalışması yapmadıkları için isimleri pek bilinmemektedir. Genellikle sıfır araçların üzerinde gelen lastikler ve araç kiralama filoları ile çalışan bu firmanın ürünleri online pazarlar yoluyla son tüketicilere de ulaşmaktadır. Ülkemizde çok fazla ürün çeşidi olmayan bu marka yine de mevcut ürünleri ile belirli bir tüketici kesiminin beğenisini kazanmış durumdadır.

Nankang 205 55 R16 Kışlık Lastik Başlangıç Fiyatları : 300 TL

nankang

KORMORAN KIŞLIK LASTİK FİYATLARI

Ülkemize yakın tarihlerde giriş yapmış bir Avrupa markası olan Kormoran 1935 yılında Polonya’da kurulmuştur. O yıllarda Avrupa’da yaygınlaşan motorlu araçlar için ihtiyaç duyulan lastikleri üretmek için iş gücünün nispeten daha ucuz olduğu Polonya’da faaliyetlerine başlayan firma ilerleyen yıllarda global rekabete dayanamayarak Michelin tarafından satın alınmıştır. Bu satın almadan sonra global anlamda daha büyük atılımlar yapan firma ülkemiz pazarına da giriş yapmıştır.

Kormoran 205 55 R16 Kışlık Lastik Başlangıç Fiyatları : 320 TL

Aracınıza almayı düşündüğünüz kışlık lastik markası ile ilgili daha fazla bilgi ve bu lastiği kullanan diğer kullanıcıların deneyimlerini öğrenmek için sitemizin otomobil yardım forum bölümüne üye olarak konu açabilirsiniz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.