Evlere Süt Satışı Yapmak

Büyükşehirlerin kırsal kesimlerinde hayvancılık ile uğraşıyor ve kendi ürettiğiniz süt, yumurta, tereyağı gibi ürünleri evlere kendiniz satmak istiyorsanız oldukça iyi para kazanabilir üstelik sağlıklı beslenmek isteyenler için de iyi bir hizmet sağlayabilirsiniz.

Son yıllarda giderek artan evlere süt, yumurta, tereyağı gibi hayvansal ürünlerin satışı GDO’lu ürünlerden uzak durmak isteyenler, özellikle de çocukların beslenmesine dikkat eden aileler organik ürünlere oldukça fazla rağbet göstermektedirler. Günlük olarak satışı yapılan bu tür ürünler hem sağlık hem de gelişim için oldukça faydalı olabiliyorlar.

Evlere Günlük Satış Yapabileceğiniz Organik Ürünler

Aşağıda yer alan ürünleri kendi aracınızla kolayca evlere satarak günlük olarak çok iyi bir şekilde para kazanabilirsiniz. Bu listede yer alan ürünleri satarken gelecek günler içinde sipariş alarak üretiminizi ona göre ayarlayabilirsiniz. Böylelikle fazla üretim yapma sorununuz olmayacaktır.

  • Süt
  • Yumurta
  • Tereyağı
  • Yoğurt
  • Peynir
  • Kaymak
  • Çökelek

Kendinize ait pick up bir araçla kolayca satışını yapabileceğiniz bu ürünlerle ilgili dikkat etmeniz gereken şey ise ürünlerinizi uygun koşullarda ambalajlamak ve hızlıca tüketiciye ulaştırmak ki piyasada bu işi yapanlar genellikle hazırladıkları ürünleri ertesi gün satışa çıkarır ve bitirirler. Özellikle süt çabuk bozulduğu için bu konuya ciddi biçimde dikkat etmekte fayda var. Organik ürünlerinizi evlere satabileceğiniz gibi eğer fazla uğraşmak istemiyorsanız fiyatta biraz indirim yaparak organik ürün satan yerlere yada mahalle bakkal ve marketlerine toplu olarak da satabilirsiniz.

Bu yolla gelir elde etmek için sadece kendi ürettiğiniz ürünler değil çevrenizde bulunan diğer üreticilerin ürünlerini de pazarlayabilirsiniz. Üretici olarak iyi üründen anladığınız için tüketiciler içinde bu durum daha iyi olacaktır. Tüketiciler listede yer alan ürünlerin hepsini düzenli olarak tüketmeyebilirler bu sebeple her ürünü günlük olarak üretmeniz sizin için ısraf olabilir. Ama bu ürünleri talep olduğu takdirde çevrenizdeki güvenilir kişilerden almak hem size kolaylık hem de çevrenize gelir fırsatı olacaktır.

Evlere günlük organik ürün satışı yapmak için şirket kurmanız gerekmektedir. yaklaşık 2000 TL masraf ile basit bir şahıs işletmesi kurarak hem kazancınızı vergilendirmiş olursunuz hem de yasal hiç bir sıkıntı yaşamadan rahatça iş yapabilirsiniz.