Barış Esen Kimdir ?

Son dönemlerde ekonomi piyasalarında hareketli günler geçirmemizin de etkisiyle televizyonlardaki ekonomi programlarını daha çok takip eder olduk. Bu programların içinde en çok takip edileni ise şüphesiz ki Barış beyin BloombergHT ekranlarında sunduğu ” Küresel Piyasalar ”  programı.

Rakamların ve grafiklerin arasına sıkışmış konuları sempatik sunumu ve uzman konuklarının sade anlatımlarıyla evlerimize ulaştıran başarılı ekonomist Barış Esen İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Galatasaray Üniversitesi Bölgesel ve Stratejik Etütler Bölümünde yüksek lisansını tamamlayan başarılı ekonomist 2014 yılında İstanbul Üniversitesinde Uluslararası ilişkiler alanında doktorasını yapmıştır.

2004 yılında İş hayatına atılan Barış Esen gazetecilik ve televizyonculuk mesleğine CNN Türk Dış Haberler Servisinde başladı. 2005 yılından 2010 yılı başına dek SKY Türk haber kanalında çalıştı. 2010 yılından itibaren kuruluş kadrosunda yer aldığı Bloomberg HT’de sunucu-editör olarak görev yapmaktadır. Televizyonda hafta içi her akşam saat 22:00’de başlayan Küresel Piyasalar ve yine hafta içi her akşam saat 18:30’da 30 Dakika isimli programları, radyoda ise Barış’ın Sesi programlarını sunuyor. Ayrıca 2016 yılından beridir Nişantaşı üniversitesinde öğretim görevlisi olarak hizmet vermektedir.