Motorlu Taşıtlar Vergisi 2021 Yılı Zam Oranları Açıklandı

MTV Zam Oranı Açıklandı.. 2021 Senesinde MTV Zamları Ne Kadar Olacak? Hangi araç ne kadar motorlu taşıtlar vergisi ödeyecek? Motorlu taşıtlar vergisi nereye ödenir? Motor silindir hacmine göre motorlu taşıtlar vergisi hesaplama.

Motorlu taşıtlar vergisi her sene vatandaşlardan 2 taksitli bir şekilde alınıyordu. Yeni yılın yaklaşması ile beraber motorlu taşıt kullanan kişiler vergilerin ne olacağı hakkında araştırma yapmaya başladı. 2021 senesinin yaklaşması ile beraber vergilerin ne kadar olacağı ile alakalı toplantı yapıldı ve düzenlemeye gidildi. Gelen bilgiye göre 2021 senesi ile beraber motorlu taşıtlar vergisi yüzde 9,11 oranında artış gösterecek.

2021 senesinin yaklaşması ile beraber ödeyeceği MTV oranını merak edenler için aşağıdaki tablolar hazırlanmıştır. Bu tablolarda da görüleceği gibi Motorlu taşıtlar vergisinde 2 dönem söz konusu bunlar 2018 öncesi ve 2018 sonrası olarak ikiye ayrılmıştır.

2018 öncesi tescil edilen araçlar için mtv oranları
2018 sonrası tescil edilen araçlar için mtv oranları

 MTV Zam Oranı Kesinleşti

 Motorlu taşıt vergileri senede 2 defa  Ocak ve Temmuz ayında alınıyordu. Yeni yılın yaklaşması ile beraber vergi konuları konuşulmaya başlanıldı ve motorlu taşıt vergilerinde yüzde 9,11 oranında yükseliş olacağı açıklandı

Türkiye’de çok fazla kullanılan otomobillerin vergileri gözden geçirildiğinde 2018 senesinden itibaren trafikte olan ve aynı zamanda motor hacmi 1,3 den aşağıda olan, bir aracınız mevcut ise senelik olarak motorlu taşıt vergisi 1051 TL yatırılacaktır.

Herkesin bildiği üzere motorlu taşıta sahip olan kişiler senede 2 defa Ocak ve Temmuz aylarında vergi ödüyor. Bu vergiler yılbaşının yaklaşması ile beraber artışa geçiyor. Motorlu taşıt kullanan kişiler yeni yılın yaklaşması ile beraber araçları  için ödeyeceği vergileri merak ediyordu ve bu konu hakkında sürekli araştırmalar gerçekleştiriyordu. Gelen bilgiye göre ise yeni yıl için ödenecek vergi miktarı açıklandı. Aracınızı alalı 1-2-3 sene arasında olduysa ve aracınızın motor gücü 1300 CC ile 1600cc arasında ise bu durumda aracınızı aldığınız fiyata bakılır. Eğer aldığınız araç fiyatı 56.519 TL’nin altında ise senelik olarak ödeyeceğiniz vergi miktarı 1831 TL olacaktır.

 Son zamanlarda araç kullanmak bir ihtiyaç haline geldi.  Araçlara ödenen vergiler ise her sene bir miktar artış göstermektedir. 2021 senesinde yaklaşması ile beraber vergilerin ödenme miktarı belli oldu. Motorlu taşıt vergisini vatandaşlar 2021 senesinden itibaren yüzde 9,11 oranında zamlı bir şekilde vergilerini ödeyecekler. Motorlu taşıt kullanıyorsanız ve aldığınız aracın fiyatı vergisiz olarak 56,519 TL ve 99.072 TL arasında ise senelik olarak ödeyeceğiniz motorlu taşıt vergisi 2,014 TL’dir.