Dolar Haftayı Nasıl Kapatıyor

Haftaya 8,12 seviyelerinde başlayan Amerikan Dolar’ı hafta boyunca yatay bir seyir izleyerek yine aynı seviyeler ile haftayı kapatıyor. Özellikle yakı coğrafyamızda yaşanan gerginliklerin piyasa üzerinde ciddi baskı oluşturduğu şu günlerde Dolar’daki hareketlilikler yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

2021 yılına 7,43 TL seviyelerinde başlayan dolar şubat ortalarına kadar düşüş yaşayarak 7 TL’nin altına düşen Dolar, bu tarihten sonra yaşadığı yükselişlerle yeniden 8 TL’nin üzerine çıkan Dolar Nisan ayında ise yatay bir seyir izleyerek 8,15 seviyelerinde iniş çıkışlarla yolculuğunu sürdürmekte.

İçinde bulunduğumuz haftada ise Dolar salı günü ciddi bir yükseliş göstererek 8,33 seviyelerine çıkmış devam eden günlerde ise sakin bir seyir ile yeniden 8,15 seviyesinin altına inmiştir. Ukrayna – Rusya gerilimi ve ABD’nin bu konudaki yüksek tonlu çıkışları özellikle finans piyasalarında ciddi bir belirsizlik yaratmakta, bununla beraber bu gerilimin çatışmaya dönüşme ihtimalini de göz önüne bulunduran yatırımcılar mevcut yatırımlarını koruyarak güncel gelişmeleri yakından takip ederek pozisyon almayı tercih ediyorlar.