4K Video Çeken Uygun Fiyatlı Telefon Modelleri

Youtube başta olmak üzere video çekmeye meraklı kişiler için en iyi 4K video kayıt performansını sağlayan uygun fiyatlı telefon modellerini sizin için araştırdık.

Teknoloji ilerledikçe insanların teknolojik cihazlardan beklentileri de artıyor. Akıllı telefonlar günümüzde bir çok özelliği ile hayatımızı değiştirmeye devam ediyor ama özellikle kamera çözünürlük ve video çözünürlük konusu satın almalarda insanların karar vermesi için önemli bir detay olarak öne çıkıyor. Son yıllarda gençler arasında giderek yaygınlaşan tiktok, youtube, instagram gibi video ve fotoğraf paylaşımı yapılan sosyal medya kanallarında daha iyi bir şekilde yer almak tutkusu telefonlardan beklenen performans beklentisini de daha yukarılara çekmeye devam ediyor. Yakın zamana kadar Full HD bir telefon herkese yetebiliyor iken artık 4K ve 8K telefon modelleri daha çok aranan modeller olmaya başladılar.

4K video çekimi yapan uygun fiyatlı telefon modelleri ve video çekmek ile ilgili aklınıza takılan diğer sorular için forum bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 4

Listemizin ilk sırasında 2014 yılında piyasaya çıkan ve biraz eski bir model olsa da zamanın en iyi telefonlarından birisi olan Samsung Galaxy Note 4 var. 32 GB dahili bellek ve 3 GB RAM hafızaya sahip bu model 5.7 inç’lik geniş ekranı ile çektiğiniz yüksek kaliteli videoların her detayını sizlere yaşatırken 3300 MAh bataryası ve 1.9 GHz’lik işlemcisi ile yüksek performansını uzun süre sizlere sunabiliyor. 

Bu akıllı telefon video çözünürlüğü olarak ise 4K 4096 x 2160 30 fps yada Full HD 60 fps kayıt seçeneklerine sahip olarak geliyor. Fiyat olarak ise 1350 TL civarında piyasada sıfır olarak bulabilirsiniz. 

Lenovo Moto Z

Listemizin ikinci sırasında 2016 yılında piyasaya çıkan ve listemizdeki en iyi fiyat performans telefonlarından birisi olan Lenovo Moto Z var. 32GB dahili bellek ve 4GB RAM hafızaya sahip bu model 5.5 inç’lik geniş ekranı ile çektiğiniz yüksek kaliteli videoların her detayını sizlere yaşatırken böyle yüksek performanslı bir telefon için biraz düşük sayılabilecek 2600 MAh’lık bir bataryaya sahip, 1.8 GHz’lik işlemciye sahip bu akıllı telefon video çekimi haricinde oyun ve film izleme gibi eğlenceler içinde oldukça iyi bir performans vadediyor.

Video çözünürlüğü olarak ise 4K 4096 x 2160 30 fps yada Full HD 60 fps kayıt seçeneklerine sahip olan bu akıllı telefon HDR
Optik Görüntü Sabitleme (OIS)
Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) gibi özellikleriyle de dikkat çekiyor Fiyat olarak ise 1450 TL civarında piyasada sıfır olarak bulabilirsiniz. 

Sony Xperia Z3

Listemizin üçüncü sırasında yine 2014 yılında piyasaya çıkan ve o dönem oldukça popüler telefonlarından birisi olan Sony Xperia Z3 var. 16GB dahili bellek ve 3GB RAM hafızaya sahip bu model 5.2 inç’lik ekranı ile çektiğiniz yüksek kaliteli videoları rahatlıkla sizlere izletirken 3100 MAh bataryası ve 2,45 GHz’lik işlemcisi ile yüksek performansını uzun süre sizlerle paylaşabiliyor. Listemizdeki en iyi işlemci performansına sahip bu telefon ayrıca suya ve toza karşıda dayanıklıdır.

Bu akıllı telefon video çözünürlüğü olarak 4K 4096 x 2160 30 fps yada Full HD 60 fps kayıt seçeneklerine sahip olarak geliyor. Diğer kamera  özelliklerini ise aşağıda görebilirsiniz.

Dijital görüntü sabitleyici (EIS)
HDR
Video Işığı
Video Kayıtta Fotoğraf Çekme
Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)
Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)

Fiyat olarak ise 1800 TL civarında piyasada sıfır olarak bulabilirsiniz. 

Nokia 8

Listemizin dördüncü sırasında 2017 yılında piyasaya çıkan ve yılların eskitemediği  en iyi telefonlarından birisi olan Nokia 8 var. 64GB dahili bellek ve 4GB RAM hafızaya sahip bu model 5.3 inç’lik geniş ekranı ile çektiğiniz yüksek kaliteli videoların her detayını sizlere yaşatırken 3090 MAh bataryası ve 2.45 GHz’lik işlemcisi ile yüksek performansını uzun süre sizlere sunabiliyor. 

Listemizdeki en iyi ekran ve kamera lensi seçeneğine sahip bu akıllı telefon video çözünürlüğü olarak 4K 4096 x 2160 30 fps yada Full HD 60 fps kayıt seçeneklerine sahip olarak kullanıcılara sunuluyor. Fiyat olarak ise 2000 TL civarında piyasada sıfır olarak bulabilirsiniz. 

LG G6

Listemizin ilk sırasında 2017 yılında piyasaya çıkan ve günümüzde hala popülerliğini koruyan en iyi telefonlarından birisi olan LG G6 var. 32 GB dahili bellek ve 4 GB RAM hafızaya sahip bu model 5.7 inç’lik geniş ekranı ile çektiğiniz yüksek kaliteli videoların her detayını sizlere yaşatırken 3300 MAh bataryası ve 2.35 GHz’lik işlemcisi ile yüksek performansını uzun süre sizlere sunabiliyor. 

Bu akıllı telefon video çözünürlüğü olarak ise 4K 4096 x 2160 30 fps yada Full HD 60 fps kayıt seçeneklerine sahip olarak geliyor. Fiyat olarak ise 2100 TL civarında piyasada sıfır olarak bulabilirsiniz. 

Erol Erdoğan