Google Adsense Yeni Reklam Boyutlarını Kullanıma Sundu

İnternet siteleri üzerinden para kazanmak isteyenlerin neredeyse tek alternatifi olan Google Adsense hizmeti bugünlerde kullanıcılarına yaptığı mail duyuruları ile reklam alanlarının performansını geliştirmek için yeni reklam alanı boyutları kullanacağını bildiriyor.

Duyuru mailinde yeni reklam alanlarına ilişkin görsel örneklere de yer veren Google’ın bu hamlesi ile daha önce duyurusunu yaptığı mobil uyumlu web sitelerine arama sonuçlarında öncelik konusunu ile ilişkili olduğu belirtiliyor. Mobil cihazlarda çok yer kaplayan ve akran dışına taşan reklam öğeleri İnternet sitesi kullanıcılarını rahatsız ettiği gibi web sitesi sahiplerini de gelir performansı yönünden memnun etmemekteydi.

Bu yeni gelişme Google Adwords reklam verenlerini de yakından ilgilendirmekte, reklam performanslarını arttırmak isteyen reklam verenler mobil İnternet sitelerinden sağlanan ziyaret sayısını arttırmak için yeni görsel boyutlarını kullanarak daha iyi bir tıklama performansı elde edebilirler.

Google’ın mobil uyumlu web siteleri ile ilgili güncellemesini okumak için tıklayınız.

Mobil cihazlar ile ilgili her geçen gün yeni bir gelişme duyuran Google, ilerleyen dönemlerde daha fazla yenilik ve değişim yapacaktır. Reklam verenlerin stratejilerini bu yönde geliştirmeleri önerimizdir.

Google Reklam Alanı Ölçüleri Listesi için Tıklayınız.

Google Reklam Alanı Ölçüleri Büyük Görsel için Tıklayınız

Google’dan gelen yeni reklam alanları duyurus ile ilgili mail aşağıda verilmiştir. 

Merhaba
Kullanıcıların reklamlara gösterdiği ilgiyi artırmanın en iyi yollarını ve reklamlarımızın nasıl performans gösterdiğini anlamak için ciddi yatırımlar yapıyoruz. Sonuç olarak biçimlerimiz sürekli güncelleniyor ve iyileştiriliyor. Sitelerinizde bu yeni reklam türlerinin gösterildiğini fark etmiş olabilirsiniz.
250 off Google Pixelbook

Pixelbook do more

Google Home Mini
Reklamcılık ürünlerimizin modernleştirilmesi için sürekli yatırım yapmaya kararlıyız. Sonuç olarak daha önce kullandığınız veya yapılandırdığınız kimi AdSense özelliklerinde bazı önemli değişiklikler yapıyoruz. Reklamlar sekmeniz önümüzdeki haftalarda aşağıdaki değişiklikleri yansıtacak şekilde güncellenecek:
Reklam boyutları
Reklam birimlerinin oluşturulmasını ve yönetilmesini kolaylaştırdık. Tüm reklam birimleri daha fazla performans ve esneklik sağlamak için, mobil cihazlarda ve masaüstünde farklı ekran boyutlarına uyum sağlamak üzere varsayılan olarak Duyarlı biçimde oluşturulacak. Daha fazla özelleştirmeye ihtiyacınız varsa özel boyutlu reklam birimleri oluşturmaya devam edebileceksiniz.
Reklam türleri
Kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmek ve pazarda sahip olduğumuz reklam havuzunu tam olarak yansıtmak için daha zengin reklam biçimlerine geçiş yaparak, yalnızca metin içeren veya yalnızca görüntülü reklam birimlerini kullanımdan kaldırıyoruz. Sonuç olarak, hesabınızdaki “Yalnızca metin reklamlar” ve “Yalnızca görüntülü reklamlar” reklam birimleri artık “Görüntülü reklamlar” olarak adlandırılıyor ve 2019’un başından itibaren tüm reklam türlerini yayınlayacak şekilde güncellenecek.
Metin reklam stilleri
“Metin ve görüntülü reklamlar” reklam birimleri için metin reklam stillerini kullanımdan kaldırıyoruz. Artık yeni reklam birimleriniz için reklam stilleri oluşturamayacaksınız. Yeni reklam birimleriniz Google tarafından optimize edilmiş metin reklam stiline sahip olacak. Bu özellik kullanımdan kaldırılırken, mevcut reklam stilleriniz de önümüzdeki aylarda Google tarafından optimize edilecek. Özelleştirme ve iyileştirilmiş kullanıcı deneyimi için sitenizde yerel reklamları kullanabilirsiniz.
“Hiç reklam yoksa” seçeneği basitleştiriliyor
Reklam ağımızın kalitesini ve güvenliğini artırmak, aynı zamanda AdSense ağına giren kötü amaçlı reklamların sayısını azaltmak için sürekli çalışıyoruz. Sonuç olarak “Hiç reklam yoksa” seçeneğini kaldırıyoruz. Bu seçenek yerine varsayılan olarak reklam alanı daraltılacak veya boş bir alan gösterilecek. Geçerli ayarınız bir renk veya başka bir URL ise bu ayar yakın zamanda güncellenecek ve yayınlanması durdurulacak.
Denemeler
Yukarıdaki değişikliklerin sonucu olarak eski reklam birimi ayar denemelerini de kaldırıyoruz. Tüm etkin reklam birimi denemeleri önümüzdeki haftalarda durdurulacak. Buna bağlı olarak Raporlar sekmesindeki deneme raporu da kaldırılıyor. Kaldırılmayan deneme türleri için toplu metriklere, deneme bilgileri sayfasından ulaşmaya devam edebilirsiniz.
Eşzamanlı kod
AdSense hesabınızda reklam kodu türünüzü eşzamanlı olarak değiştirme seçeneği artık kullanılamayacak. Eşzamanlı reklam koduna ihtiyacınız varsa bu kılavuzu kullanarak reklam kodunuzu manuel olarak güncelleyebilirsiniz.
Bize düşüncelerinizi iletmek için Reklam birimleri sayfasını ziyaret edin ve ana gezinme çubuğundaki Geri bildirim düğmesini tıklayın. Görüşlerinizi almak için sabırsızlanıyoruz!