Sanal Pos Hizmeti Veren Güvenilir Kuruluşlar

İnternet üzerinden satış yapmak isteyenler için müşterilerinden ödeme alabilecekleri alternatif yollar sunan güvenilir sanal pos firmalarını sizler için inceledik. Bankalardan sanal pos almak için yeterli ekonomik / teknolojik kaynağınız yoksa bu yazımızı okuduktan sonra çalışacağınız kurumu ararken en güvenli kaynağı bulacaksınız.

Bu firmalar aracılığı ile başka kişi ve kuruluşlara da güvenle para gönderebilir ve para alabilirsiniz.

Hizmet almak istediğiniz kuruluşun güvenilir olup olmadığını anlamak için yapmanız gereken ilk şey BDDK’nın resmi sitesinden gerekli lisansları almış olup olmadığını kontrol etmek olmalıdır.

https://www.bddk.org.tr/

İnternet siteniz veya internet üzerinden yaptığınız satış ve hizmetler için ödeme almak amacıyla kullanmak istediğiniz hizmeti seçerken son derece dikkatli olmanızda fayda var. Güvenilir olmayan ve lisanssız firmalardan hizmet almak ve daha kötüsü ödeme bilgilerinizi bu firmalara kaptırmak ekonomik kayıpların yanında ilerleyen dönemlerde kişisel bilgileriniz yoluyla  dolandırıcılık gibi daha ciddi hukuksal sorunları beraberinde getirebilir.

 

Yukarıda vermiş olduğumuz resmi adres BDDK ( Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu )’nın Sermaye piyasası düzenleme yetkisi çerçevesinde yetki vermiş olduğu kurumların listesini içerir ve en güvenilir kaynaktır. Bu internet reklamlarından ya da çevrenizden pazarlama yoluyla gelen kişiler bu şirketleri temsil ettiklerini belirtebilirler siz bunu doğrulamak için ilgili şirketlerin BDDK listelerinde yer alan resmi iletişim numaralarını arayarak bizzat şirket yetkilileri ile iletişime geçerek sağlıklı bir şekilde sundukları hizmet ile ilgili bilgi alabilir ve tercih etmeniz durumunda güvenle bu şirketlerden hizmet alabilirsiniz.

Sanal POS ve Diğer ödeme yöntemleri ile ilgili bilgi almak içi konu altına yorum yazarak bizlerden destek alabilirsiniz.